Tragjedi në garën me kuaj, sportisti rrëzohet dhe humbet jetën në pistë (Pamje të rënda)

Tragjedi në garën me kuaj, sportisti rrëzohet dhe humbet jetën në pistë (Pamje të rënda)

Den Holland në garën e fundit

Sportisti i garave me kuaj, Den Holland ka humbur jetën në Australi. Në pistën "Donald Racecourse", sportisti u rrëzua nga kali dhe për fat të keq nuk mundi t'i mbijetonte plagëve të marra. 34-vjeçari u dërgua menjëherë në spital, teksa megjithë ndërhyrjen e mjekëve nuk mundi të shpëtojë.

Në momentin e rrëzimit që duket edhe në videon më poshtë, u përfshi edhe një tjetër garues, Alan Kelly, bën me dije Daily Mail. Viktima Holland njihej si një ndër sportistët më të mirë në garat me kuaj, teksa shpeshherë kishte fituar edhe disa trofe. Prind i katër fëmijëve, Holland ishte pretendenti kryesor për trofeun, teksa gara rezultoi e fundit për të.

Policia ishte e pranishme në vendin e ngjarjes, teksa do bëjë një raport të detajuar nisur edhe nga pamjet e aksidentit fatal.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Ulja e çmimit të ‘Internet Roaming’ mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuam në samitin historik të dhjetorit në Tiranë

Ulja e çmimit të ‘Internet Roaming’ mes Evropës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuam në samitin historik të dhjetorit në Tiranë