Kontrabandë në Tiranë, goditet rrjeti i dyqaneve ‘celular.al’! Sekuestrohen 763 celularë, në pranga dy vëllezërit pronarë

Dy vëllezër u arrestuan nga policia e Tiranës pasi akuzohen për celularë kontrabandë në 5 dyqane në pronësi të tyre në kryeqytet. Report Tv mëson se vëllezërit Ferdinand dhe Erinin Kafeja, 38 dhe 33 vjeç kanë rrjetin e dyqaneve Celular.al, që sipas policisë i kanë regjistruar në emër të familjarëve të tyre për të shmangur detyrimet tatimore.

Policia thotë se arrestoi edhe 2 persona të tjerë, administrator të 2 prej dyqaneve të vëllezërve, Denis Myrteza 38 vjeç dhe Izabela Buzi, 25-vjeçare. Sipas një njoftimi zyrtar të policisë, u shpallën në kërkim 2 administratorë të tjerë të rrjetit të dyqaneve.

Blutë e Tiranës sekuestruan 763 aparate celularë të kontrabanduar gjatë kontrolleve në dyqanet në rrugët "Hoxha Tahsim", "Konferenca e Pezës" dhe në "Rrugën e Durrësit". Vëllezërit tregtonin aparate celulare të kontrabanduara në 5 dyqane të cilat i kishin regjistruar në emër të familjarëve të tyre për të shmangur detyrimet tatimore. Dy prej dyqaneve ishin regjistruar në emër të dy administratorëve të arrestuar dhe njëri prej tyre rezulton i ç'rregjistruar. 

B.V/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vodafone: 01/02/2023 12:19

    Kapini edhe ata qe vjedhin telefona neper autobuza ose mashtrojne qytetaret duke i kerkuar telefonin gjoja per urgjence dhe pastaj i shesin neper qoshet e rrugeve.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

Ambasadori amerikan në Serbi: Dialogu me Kosovën nuk përmban reciprocitetin, të drejtat e shqiptarëve në Preshevë trajtohen brenda shtetit serb

Ambasadori amerikan në Serbi: Dialogu me Kosovën nuk përmban reciprocitetin, të drejtat e shqiptarëve në Preshevë trajtohen brenda shtetit serb