Tritol shtëpisë së Armand Dukës/ PS: Nuk duhet politizuar çështja! Institucionet po hetojnë, gishti s'duhet drejtuar ndaj askujt

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste kërkon që institucionet përgjegjësi të hetojnë sa më parë ngjarjen e djeshme në Durrës, ku iu vu tritol banesës së kreut të FSHF-së Armand Duka dhe të nxjerrin përgjegjësit.

Sipas Ballës kjo çështje nuk duhet politizuar dhe se institucionet janë në krye të detyrës.

“Policia dhe prokuroria janë në krye të detyrës. Nuk duhet politizuar dhe treguar gishti ndaj askujt. Reagimi i kolegut tim Erion Veliaj ka qenë shumë mbështetës. Ajo që është e rëndësishme ligji do godasë fort këdo. Shumë shpejt policia dhe prokuroria do të vendosin përpara ligjit për një ndëshkim shembullor të kujtdo që përdor dhunën, aktet terroriste dhe kërcënimet", tha ndër të tjera Balla.

Lajm në përditësim...


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Momenti kur një i ri vendos tritolin në derën e shtëpisë së Armand Dukës! Me kapuç e doreza dhe me një qetësi 'olimpike'! Shpërthimi i fuqishëm, policia vjen menjëherë


K.T./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Trishtim për tifozët holandezë, ja si e përjetuan humbjen në rrugët e Tiranës