Tronditëse në Argjentinë, tifozja vritet me gurë përpara ndeshjes derbi

Tronditëse në Argjentinë, tifozja vritet me gurë përpara ndeshjes derbi

Zona e krimit në Rosario

ARGJENTINË - Një vrasje prishi fitoren 1-0 të Rosario Central kundër Newell's Old Boys, në një nga klasiket më të nxehta të futbollit argjentinas. Një tifoze 32-vjeçare, e identifikuar si Ivana Paula Garcilazo Bellón, vdiq pasi u godit nga një gur pranë stadiumit Marcelo Bielsa, shtëpia ku luan Newell si pritëse.

Viktima kishte të veshur një bluzë të Rosario Central. Kujtojmë se ndeshja nuk u luajt në atë stadium, por në Gigante de Arroyito, shtëpia e skuadrës së Rosario. Policia e Rosarios arrestoi tre të dyshuar për vdekjen e tifozes të Centralit.

Portali Infobae publikoi një version se si ndodhi sulmi që solli vdekjen e 32-vjeçares. "Ajo ishte në një motor me partnerin e tij përmes Ovidio Lagos drejt jugut të Rosarios. Në rrethanat që po hetohen, gruaja është sulmuar me gur në kokë dhe është rrëzuar përtokë". Klubi i Rosario Central dënoi këtë akt dhune që solli vdekjen e tifozes.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Dëbora rikthehet edhe në Dibër, reshjet rrezikojnë të dëmtojnë pemëtarinë

Dëbora rikthehet edhe në Dibër, reshjet rrezikojnë të dëmtojnë pemëtarinë