Turistët në Greqi habiten nga Boris Johnson, dalin pamjet nga pushimet në plazhin Evia

Turistët në Greqi habiten nga Boris Johnson, dalin pamjet nga pushimet në plazhin Evia

Boris Johnson

Qytetarët grekë janë habitur kur kanë parë Boris Johnson dhe familjen e tij në plazhin Evia, ishull në Greqi. Mediat greke kanë publikuar pamje të kryeministrit të dorëhequr të Birtanisë ku shfaqet i veshur me pantallona plazhi dhe bëhet gati për tu futur në det.

Johnson që po shijon pushimet me familjen nuk është shqetësuar aspak nga turistët dhe sillej njësoj si të gjithë të tjerët.

Një vendas në Evia ka deklaruar për “Sun”: “Babai im ishte shumë i lumtur dhe më tha: “Nuk e kam idenë se si e gjeti Boris këtë plazh – edhe vendasit që kanë jetuar këtu prej vitesh nuk e dinë”. Është një vend i mrekullueshëm, por nuk kishte hije askund, temperatura ishte rreth 34 gradë Celsius, kështu që ai nuk do të mund të qëndronte atje për një kohë të gjatë me fëmijët e tij. Por ata u larguan kur po perëndonte dielli me dy makina.”

Ndërkohë nuk mungon kritika nga britanikët për pushimet e Johnson ndërsa Birtania po përballet me krizë të kostos së jetesës. 

A.M./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Putini: 06/09/2022 11:09

  Nuk esht e vertet se ndryshe ishte skuq shume nga Dielli. HAhahha ore ose tallni bythen, po si mund te shkoj Ai kaq lirshem, Pse ku jeni Ju ne Japoni

  Përgjigju
 • kaltra: 16/08/2022 14:45

  Ajo çka më bën përshtypje është plazhi pa çadra dhe pa shezlone dmth pa pagesë.Ejani në Sarandë, 2 plazhe publike 140 private ,i kanë shitur edhe rërën edhe detin te militantët e ps dhe te horrat e kriminelët .TURP i botës.

  Përgjigju
  • Sunny tirana: 16/08/2022 17:37

   Gjerat ne vendet e prapambetura behen te shemtuara. Ke pare te ne ndonje minister te shtroje peshqirin ne rere? JO. Pse?

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Banesë pa dyer e dritare, Report Tv në familjen e varfër në Kombinat! Kryefamiljarja: Vini dorën në zemër, na ndihmoni

Banesë pa dyer e dritare, Report Tv në familjen e varfër në Kombinat! Kryefamiljarja: Vini dorën në zemër, na ndihmoni