'Turistë në tetor'/ Rama publikon shifrat: Ja sa vizitorë të huaj hynë në Shqipëri vetëm muajin që shkoi

Edi Rama

TIRANE- Ndonëse kemi lënë pas stinën e verës, temperaturat e larta, por jo vetëm kanë bërë që shumë turistë të huaj ta vënë Shqipërinë në listën e vendeve që duhen vizituar.

Vetëm gjatë muajit që lamë pas turistët në vendin tonë pësuan një rritje të dukshme në krahasim me një vit më parë.

387 152 turistë të huaja më vizituan vendin tonë, duke shkaktuar një rritje prej 14.7% në krahasim me tetorin e kaluar. Shifrat i ka bërë të ditura kryeministri Edi Rama i cili ka uruar mirëmëngjes me një foto shkrepur nga një vend turistik në vendin tonë.                                                                                                                                                                                                                                                                        

Foto e postuar nga kryeministri Edi Rama                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

  • Sondazhi i ditës:

    A mund të arrihet konsensus tri palësh për hapjen e listave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Koni: Kule dhe Hoxha krijuan kaos, KIZ-in s'e njoh, në 30 korrik s'ka zgjedhje në Universitetin e Tiranës, prokuroria të hetojë