U arrestua si pjesë e grupit 'Bajri', Italia kërkon ekstradimin e Ilir Rustemit

Momenti i arrestimit te Ilir Rustemit ne tetor te vitit te kaluar

Italia kërkon ekstradimin e Ilir Rustemit (Bajrit) vëllai i Safet Bajrit. Ilir Rustemi është i dënuar me 5.6 vite nga gjykata e Bolonjës për trafikim droge dhe prostitucion.

Prokuroria e Shkodrës i kërkon gjykatës caktimin e masës së sigurisë arrest me burg për qëllime ekstradimi.

Ilir Rustemi i arrestuar në kuadër të operacionit Oaz që godit grupin 'Bajri' në tetor të 2018. Ilir Rustemi ishte i pranishëm në seancë, por masa e sigurisë ndaj tij u shty për shkak se nuk kishte avokatin mbrojtës.

Pritet t’u parë nëse do ti njihet ky vendim në Shqipëri, pra dënimin me 5.6 vite burg do ta vuajë në shtetin italian apo këtu në Shqipëri.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush fiton më shumë bashki në zgjedhjet e pjesshme vendore Basha apo Berisha?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ata që zgjedh kryetari, i cili rezulton nga vërtetimi i gjykatës! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës