U bë shkrumb brenda makinës së atentatit në Fushë-Krujë, reagon boksieri i njohur për vdekjen e  Brilant Martinaj: Na e bëre zemrën copë

U bë shkrumb brenda makinës së atentatit në Fushë-Krujë, reagon boksieri i njohur për vdekjen e  Brilant Martinaj: Na e bëre zemrën copë

Boksieri Krist Prenga dhe Brilant Martinaj

Atentati i frikshëm që ndodhi mesditën e sotme në Fushë-Krujë i mori jetën 22-vjeçarit Brilant Martinaj dhe 2 personave të tjerë. Kjo ngjarje shokuese në mes të autostradës ka tronditur opinionin publik por edhe të njohur të personave shënjestra të atentatit.

Pas miqësisë që e dokumentonin foto e video me këngëtarin e njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi, duket se viktima Brilant Martinaj kishte shoqëri edhe me figura të tjera të ekranit.

Pas lajmit për vdekjen e Brilantit ka reaguar në rrjetet sociale boksieri i njohur Krist Prenga.

Kristi i cili duket se kishte pasur një raport të ngushtë shoqëror me viktimën, ka treguar se është i lënduar nga lajmi i ndarjes nga jeta të mikut të tij dhe ka i shprehur ngushëllimet familjarëve.

“Na e bërë zemrën copash Brilant. Copash vëllai jonë. Në më të mirën ditë e mëtë mirën moshën shkove pranë Zotit. Tu prehtë shpirti në paqe. Ngushëllime miqtë e mi Zoti ju forcoftë”- shkroi Prenga përbri fotos së Brilantit.

Megjithatë, njohjet dhe lidhjet e ngushta Brilant Martinaj nuk i kishte vetëm me persona të artit dhe sportit por edhe me botën e krimit. Si kushëriri i Ervis Martinaj vdekja e 22-vjeçarit ka ngritur dyshime të mëdha se mund të jetë e lidhur me të shkuarën e tij kriminale si dhe të Ervis Martinaj.

Kujtojmë se atentati në Fushë-Krujë ndodhi në mesditën e ditës së sotme ku 4 autorë i zunë pritë 3 personave të cilët ndërruan jetë, Brilant Martinaj, A Hoxha dhe Diklen Vata.

Viktimat e ngjarjes së rëndë që dyshohet për hakmarrje mes grupeve kriminale nuk janë emra të panjohur për drejtësinë. Diklen Vata, një shpërndarës i drogave të forta ishte arrestuar nga policia në 2017.  Kurse Brilant Martinaj, kushëri i Ervis Martinaj ka qenë I dyshuar për vrasjen e ish efektivit e FNSH Xhuljano Prela në dhjetor 2020.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Niku: 19/07/2022 21:20

  What the fuck? Si ka mundesi qe te gjithe keta halete qe vriten dalin "cuna te mire"? Do shkoje te Zoti ky tipi? Pse, eshte i mbyllur ferri keto dite? Po shkoi ky te Zoti, ne te tjeret ku i bie te vemi? Po ka bere keq dhe po te kete vertet ferr e parajse, ishalla s'gjen rehat aty ku eshte, te digjet e te percellohet perdite dhe 2 here ne dite te shtune e te diele. Nuk me vjen fare gjynah per keta rob, nuk ka asnje arsye pse.

  Përgjigju
  • gulio: 20/07/2022 18:33

   zoti kshu lloj robsh do. le te ken bo 1001 krime, mjafton qe te shkojn ne xhami a kishe, e jan te fal

 • Askushi: 19/07/2022 08:32

  DMTH TE KEQEN E ENVERIT TE PAKTEN QETESIA ISHTE NUK DEGJONIM NGA KETO, RINIA SOT SHIKON SHUM FILMA E DUAN TE BEHEN SHEIK ARABIE MENJEHER ,JU KERCEN BYTHA TE MARIN RRUG TE KEQE ,AS SHKOLL, AS EDUKAT ,AS KULTUR , CUNI BABES DHE KU TE CON KJO RRUG NE FATALITET ,DUAN MAKINA TE MIRA E TE TJERA GJERA PUNEN ME DJERS NUK E DUAN ,RINI INJORANTE PA SHKOLL NUK E DIN QE NE JET VIN 1 HER DHE 1 HER IKEN, VRASIN NJERI TJETRIN PA PIK NDERGJEGJE , DIKUSH MERET ME DROG TJETRI MER LEK PER TE VRAR SE DO TE PASUROHET, TE GJITH DUHET TE IKIN DHE KETU TE LEN POLITIKANET PLEHRA DHE GRUPET KRIMINALE QE TE HAN KOKAT ME NJERI TJETRIN ,SHPERBERJEN E POPULLSIS E BEJN POLITIKANET VET TE GJITH BASHK, VRASJET KAN FILLUAR QE NE 92 KUR SALA VRAU ARBEN BROZIN SE DO I ZINTE VENDIN, PASTAJ NE 95 ME REMZI HOXHEN E ZHDUKU SI LA AS VARRIN TI VENTE FAMILJA TI CONTE LULE , 97 KU MERRTE MERCENAR DHE KUR I HIPNIN NE KAMIONA NJE FEMIJ 14 VJEC NUK DONTE TE SHKONTE QANTE ZBRITI NGA KAMIONI DHE MILITANTI SALES E QELLOI SE DUHET TE VINTE DREJT JUGUT PER TE VRAR ,SAGA E VRASJES VAZHDON HAKLAJT, OLLDASHI, HAJDARI, GERDECI, ARJAN KONOMI NE VLOR SE E JEMA KISHTE HAMALLAJN PRON NGA GJYSHI DHE DO NDERTONTE VAJZA E SALIUT ,PASTAJ DRITAN PRIFTI VRAR NGA ILIR META , DHE NE FUND PER ZGJEDHJET XHUVANI KETA JAN POLITILESHET TAN QE HENKSHIN KOKAT, KETA I KRIJUAN GRUPET KRIMINALE SE I DUAN PER MITINGJET .

  Përgjigju
 • Boksieri: 18/07/2022 13:24

  Dhe ti pjese e grupit je , normal qe zemra cope, Por rrini mire se kshu si e keni nise do formoni grupin e hapsires Pa asnje shkeputje personi Sic jeni poshte do transferoheni nalt! Bete gabim shume qe fluturuat me presh... Se ishin per bukuri, kafe e restorante e Karaoke, Jetonit te lire si cuna te ri! Se ca ju desh me e krujt bythen me bacen.. i zot e di! E keni zgjedh vete rrugen.. rruge te mbare.

  Përgjigju
  • uncle sam: 18/07/2022 15:26

   Shume dakort ky boksieri te hetohet se eshte pjese e grupit kriminal te lepurushit Ervis dhe kete fund do kene te gjithe se sot ska te fort me plumbin

 • Tirona: 18/07/2022 08:59

  Copash ju bo ene atyne familjarve të atyne 2 vetave që vrau ky o Prenge. Rrini mir o çuna se veteranët jan me master. Pa dashje mund ta takoni në botën tjetër shum shpejt vetë kte,që kshu rrini mir.

  Përgjigju
 • Daku: 18/07/2022 08:18

  Dhe ti pas atij.

  Përgjigju
 • Xhensila: 18/07/2022 07:47

  Plage na e beri edhe likja

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 17/07/2022 23:08

  I ri ishte dhe ai polici qe u vra.

  Përgjigju
 • goni: 17/07/2022 21:44

  ky do kishte bere mire te kishte heshtur....... rini leshi qe glorifikon individe te tille ...

  Përgjigju
 • Tosi: 17/07/2022 21:33

  Te mart me vete . Ske turp per ket postim

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Intervista e gjeneral Qirjazit për Report Tv: Si më larguan përgjithmonë nga Forcat e Armatosura

Intervista e gjeneral Qirjazit për Report Tv: Si më larguan përgjithmonë nga Forcat e Armatosura