U bllokuan në Valbonë, Ministria e Mbrojtjes: Evakuohen me helikopter 4 alpinistët, njëri prej tyre me frakturë

 U bllokuan në Valbonë, Ministria e Mbrojtjes: Evakuohen me helikopter 4 alpinistët, njëri prej tyre me frakturë

Helikopteri i dërguar nga Ministria e Mbrojtjes

4 alpinistët e bllokuar në qafën e Valbonës janë evakuuar me helikopter. Lajmin  e bën të ditur ministrja e mbrojtjes ku sqaron se është dërguar helikopteri tip EC 135.

‘Pas njoftimit të marrë, helikopteri tip EC 135 ka evakuuar nga maja e Zhaporres në zonën e Valbonës, në 2328 metra lartësi 4 alpinistët që ishin bllokuar në terrenin e thepisur. Një prej alpinistëve ka një frakturë dhe po dërgohet për të marrë ndihmën shëndetësore.’- thotë ministrja e mbrojtjes.


Lajmi kryesor:

Evakuohen me helikopter 4 alpinistët e bllokuar pranë qafës së Valbonës! Dy të dëmtuar, transportohen drejt Traumës në Tiranë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi