U emërua zv/presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, Kodheli: S’ka pasur dallime majtas apo djathtas për urimet (VIDEO)

Mimi Kodheli e cila u emërua  zv/presidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, ka folur në Kuvend për emërimin e saj në këtë post të lartë, duke thënë se e kanë uruar të gjithë pavarësisht bindjeve politike.

Kodheli ka falenderuar të gjithë që e kanë uruar dhe përgëzuar duke theksuar se sa i përket personave brenda sallës së parlamentit, nuk ka pasur dallime në urime majtas apo djathtas.

"Dua t’ju falënderoj për urimet. Falenderoj këdo, të njohur e të panjohur.. Falenderoj në mënyrë të veçantë kryetarin Ruçin dhe kryetarët e delegacionit parlamentar shqiptarë në Asamblenë Paralamentare të NATO-s.

Pozicioni i zv/presidentes së Asamblesë ënë NATO është sa i lartë dhe aq i mbushur me përgjegjësi. Të them të drejtën në këtë sallë, s’kam pasur dallime majtas apo djathtas për urimet. Le të rrimë kështu bashkë", tha ajo.

Ndërka kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se emërimi i saj në këtë post është vlerësim për vendin tonë. "Urime në emër të Kuvendit. Ky është një vlerësim për Shqipërinë. Vlerësim për performancën e Kuvendit", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Kuvendi 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit! Manastirliu-qytetarëve: Mos ejani vonë në spital, ka shtretër! Testet e shpejta brenda dhjetorit! Pas debateve, përjashtohet Piciri


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Diplomacia dhe paqartësia strategjike mund të shmangin një krizë ndërkombëtare në Ukrainë