U plagosën gjatë përplasjeve në veri të Kosovës, Ministria e Mbrojtjes Hungareze dërgon avion për të marrë ushtarët

U plagosën gjatë përplasjeve në veri të Kosovës, Ministria e Mbrojtjes Hungareze dërgon avion për të marrë ushtarët

1685450019_avion.JPG

Ministria e Mbrojtjes hungareze ka dërguar avion të posaçëm për të marrë ushtarët hungarezë të  plagosur një ditë më parë në veri të Kosovës.

 “Një avion Airbus A319 i projektuar posaçërisht për kujdesin mjekësor të Forcave të Mbrojtjes Hungareze u nis për në vend nga Kecskemét në mbrëmjen e 29 majit, me qëllim që të kujdesej dhe të sillte në shtëpi ushtarët hungarezë që u plagosën në detyrën e shpërndarjes masive të urdhëruar në vendbanim të Zveçanit në Kosovë, thuhet në njoftim.

Kujtojmë se 3 ushtarë hungarezë u qëlluan me armë zjarri gjatë përplasjeve.

 


Lajmi kryesor:

Tensionet vijojnë në veri të Kosovës, NATO çon 700 trupa shtesë: Dhuna rrezikon të ardhmen! Kurti: Demokracia nuk pezullohet


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë

Operacioni ‘Kurrë mos harro’, lihen në burg anëtarët e bandës së Laert Haxhiut! Avokati i Klea Gjatës: Nuk verifikohen dëshmitë e të penduarit për 3 ditë