U pushuan,padisin për falsifikim 
përgjegjësen e zyrës arsimore

U pushuan,padisin për falsifikim <br />përgjegjësen e zyrës arsimore
PEQIN - Dy ish-punonjës të burgut të Peqinit të cilët janë shkarkuar nga puna pasi kanë paraqitur dokumenta të falsifikuara shkollore kanë paditur përgjegjësen e zyrës arsimore  në Peqin, 42-vjeçaren F.N.
 
Padia e  ish-efektivëve E.L dhe N.M ndaj 42-vjeçares ka ardhu pasi ajo u ka lëshur dokumenta që dyshohen se janë falsifikuara dhe si pasojë ka sjellë largimin e këtyre dy  personave nga puna si efektivë të I.E.V.P Peqin .

Policia e qarkut Elbasan bën me dije se çështja i ka kaluar  Prokurorisë s per veprime te metejshme per veprat penale ‘Shperdorimd etyre dhe fallsifikim I dokumnetave shkollore”, parashikuar nga nenet  248 e 186 të Kodit Penal.
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E djathta në Shqipëri, si parti leniniste

E djathta në Shqipëri, si parti leniniste