POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Në polici për parullën 'Borchardt turp të kesh', lihet e lirë ish-kandidatja për deputete e LSI-së

Ana Azizaj

Studentja Ana Azizaj është lënë e lirë nga Policia e Tiranës, pasi u thirr për t'u pyetur në lidhje me parullën në banesën e ambasadorit të OSBE Bernd Borchardt.

Pas deklaratave të këtij të fundit, ku dënonte dhunën e përdorur në protestën e opozitës dhe u bënte thirrje Bashës dhe Kryemadhit të mbanin përgjegjësi, këta të rinj nga forumet rinore të LSI dhe PD 'zbarkuan' në shtëpinë e ambasadorit dhe shkruan "Borchardt shame on you". Burime për Report TV mësojnë se e reja ka mohuar të ketë qenë ajo autorja e parullës.

Teksa të gjitha ambasadorat në Shqipëri e kanë dënuar këtë sulm që vjen ndaj ambasadorit, Petrit Vasili i ka dalë në mbrojtje duke thënë se vajza ka të drejtën dhe është e lirë të shpreh mendimin e saj.

Kush është Ana Azizaj, ish- kandidatja e LSI për deputete?

Ana Azizaj, ishte një nga kandidatet e LSI-së për deputete në zgjedhjet e 2017. Ajo renditej e 36-ta, e fundit në listën e Tiranës. Në një vëzhgim në faqen e saj të faqebook, shihen foto të saj së bashku me ish-kreun e kësaj partie, Ilir Metën, kryetaren aktuale Monika Kryemadhi apo figura të tjera të LSI-së.  Azizaj ka qenë shumë aktive në të gjithë protestat e opozitës, por edhe në takimet e kësaj forcë politike.

Ora 11:34
Parulla "Borchardt shame on you", kush është Ana Azizaj, ish- kandidatja e LSI për deputete?

Ana Hazizaj me ish-kryetarin e LSI Ilir Meta

1 / 20

Ana Hazizaj në një aktivitet të LSI me kryetaren Monika Kryemadhi

2 / 20

Ana Hazizaj me ish-ministren e LSI Klajda Gjosha

3 / 20

Ana Hazizaj

4 / 20

Foto e postuar nga Ana Hazizaj në Facebook

5 / 20

Ana Hazizaj në aktivitetet e LSI

6 / 20

Ana Hazizaj në aktivitetet e LSI

7 / 20

Ana Hazizaj në aktivitetet e LSI

8 / 20

Ana Hazizaj në aktivitetet e LSI

9 / 20

Ana Hazizaj në aktivitetet e LSI

10 / 20

Ana Hazizaj

11 / 20

Ana Hazizaj

12 / 20

Ana Hazizaj

13 / 20

Ana Hazizaj në protestë

14 / 20

Ana Hazizaj në protestë

15 / 20

Ana Hazizaj në protestë

16 / 20

Ana Hazizaj në protestë

17 / 20

Shkrimi te pallati i Ambasadorit të OSBE Bernd Borchardt

18 / 20

Ambasadori i OSBE Bernd Borchardt

19 / 20

Ana Hazizaj me ish-kryetarin e LSI Ilir Meta

20 / 20
B.K./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Maks: 15/05/2019 18:44

  Lsi esht kthyer si nje sekt fetar mendoj qe prinderit e ketyre djemve e vajzave duhet ti marrin dhe ti vizitojn tek psikologu nga trut

  Përgjigju
 • Medialeshi: 15/05/2019 18:19

  Bravo vajza se këto të huajt tallin....

  Përgjigju
 • Bossi vlore: 15/05/2019 17:54

  Kjo eshte nje injorante qe i kan ber lavazh truri. Jan nje grup nga keto ne lsi qe me shum duan monen dhe ilirin sesa nenen e baben qe u ka ber koken. Mjer ku riten keta femij.

  Përgjigju
 • Populli: 15/05/2019 17:21

  Ka bere gabim policia qe e ka liruar kjo sharabajge duhet te ishte ne qeli dhe te merrte denimin shembullor

  Përgjigju
 • Erik: 15/05/2019 13:27

  Kjo me kujtohet kur kendonte ne çeten e LSI-se ne Jale, nivel ordiner politikberje, si guerrilse. Qe ne momentin e pare qe doli lajmi per shkrimin ne murin e pallatit ma mori mendja qe do ishin keta kamikazet e LSI-se, pasi ata e kane sulmuar ne vazhdimesi Borchardtin. Kane ardhur per te vdekur politikisht qe ne veze.

  Përgjigju
 • Berti: 15/05/2019 12:45

  Perse e liruan? Apo eshte interesuar presidenti per shendetin e saj njelloj si per Sahit Dollapin? Perse nuk zbatohet ligji njelloj per te gjithe ne kete vend? Kjo kukumajce e shpifur e ka mbi supe disa nene te kodit penal qe ka shkelur. Haremi i Jales prodhon ku**a te ketilla qe jane dhe veprojne mbi ligjin. Duhet te kemi frike sepse shteti nuk po na mbron me.

  Përgjigju
 • roni: 15/05/2019 12:44

  Turp per nje vajze te re qe per politike ....

  Përgjigju
 • Hinglateri: 15/05/2019 12:35

  Sharrabajgat e Lesh e Lise

  Përgjigju
 • One: 15/05/2019 11:25

  Ja si i shpelajne trurin dhe i keqeperdorin te rinjte ne ato “oazet” e Jales. Jo parti por grupe te rrezikshme kriminale dhe ketu s’perjashtohet asnje. Po doni prova, shikoni sa vlere ka inteligjenca dhe integriteti ne Shqiperi. Vleresim ne Shqiperi ka vetem per ....... sepse ky eshte drejtimi qe keto parti i kane dhene vendit

  Përgjigju
 • robi: 15/05/2019 11:23

  Qenka modeli i leshitlikes qe te zgjedhi gjithmone shpifarake , duket qe ne surrat se cfare laraske eshte dhembcakalle si Kejdi , duhet te jete trajnuar ne haremin veror famekeq te Jales dhe nga hardallosja e tepert ka bre dhe kete veprim te shemtuar

  Përgjigju
 • Tutu: 15/05/2019 11:16

  Simur e ka nxjerre Mona nga hundet... vetem baxhelle e vogel...

  Përgjigju
 • Ilo: 15/05/2019 11:15

  Mos e merr i me Vason ky jo vetem qe ka rrjedhur por edhe eshte pjerdhur, eh Ilir Meta Ku e katandisi LSI gruppi i kalamajve me ne krye Monen edhe Vason ta cmenden.

  Përgjigju
 • Mire: 15/05/2019 11:05

  Turp te vije dhe ty vasil plakaruqi se nuk i ben gje atij ja boni vetes ok

  Përgjigju