U-21/ Sherri në Erzeni-Partizani, 4 futbollistë në hetim! Burime: Lojtarët lanë spitalin pas mjekimit

U-21/ Sherri në Erzeni-Partizani, 4 futbollistë në hetim! Burime: Lojtarët lanë spitalin pas mjekimit

Momente nga sherri

Katër futbollistë të Erzenit dhe Partiznait, të kategorisë U-21 janë vënë në hetim nga Policia pas dhunës në stadiumin  "Tofik Jashari". Superliga shqiptare e futbollit për moshat U-21 zhvilloi dje raundin e 19-të, por sfida mes Erzenit dhe Partizanit degjeneroi në dhunë, grushte, ofendime dhe shkelma.

Policia njofton se ka nisur hetimi për 4 futbollistë, për veprat penale "Plagosja e lehtë me dashje", "Dëmtime të tjera me dashje", "Shkatërrimi i pronës" dhe "Prishja e qetësisë publike". Në hetim janë vënë futbollistët, Jorgis Hasanas, 20 vjeç, Ralf Çela, 20 vjeç, Joel Serna, 18 vjeç, dhe M. D., 22 vjeç.

Ndërkohë, burime për Report Tv bëjnë me dije se dy futbollistët që përfunduan në spital, pas mjekimit kanë lënë spitalin po ditën e martë të 16 prillit.

Dueli përfundoi 2-2, teksa Partizani mban vendin e dytë dhe Erzeni në pozitën e tretë.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta