Udhëtimi i kthyer në ferr! Pasagjerët e anijes shohin tmerrin me sy (VIDEO)

1300 njerëz mbetën të bllokuar për disa orë në një anije në brigjet perëndimore të Norvegjisë që prej ditës së shtunë.  Anija “Sky Viking” humbi kontrollin vetëm pak minuta larg shkëmbinjve duke rrezikuar përplasjen. 

Fatmirësisht të gjithë pasagjerët shpëtuan, ndërsa shumica e tyre ishin shtetas britanikë dhe amerikanë.

Situatën e kanë vështirësuar dhe varkat e shpëtimit pasi disa prej tyre ishin në kushte të këqija, duke detyruar kthimin mbrapa të pasagjerëve. 

Anija “Sky Viking” lëvizi drejt portit më të afërt me ndihmën e rimorkiatorëve.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Çupi në mbledhjen e PD: S’duhet të nxjerrim kandidatura për kryetar bashkie, vetëm lista për këshilltar bashkiak! Rrezikojmë zvogëlim nëse ndahemi

Çupi në mbledhjen e PD: S’duhet të nxjerrim kandidatura për kryetar bashkie, vetëm lista për këshilltar bashkiak! Rrezikojmë zvogëlim nëse ndahemi