Ukraina përkujton masakrën e Buçës

Ukraina përkujton masakrën e Buçës

1680242177_byca.JPG

Ukraina sot përkujton përvjetorin e tërheqjes ruse nga qyteti martir Bucha, ku trupat ruse lanë pas kufomat e civilëve të ekzekutuar në të ftohtë, duke e bërë këtë vendndodhje pranë Kievit simbolin më të shndritshëm të mizorive që i atribuohen ushtrisë së Moskës.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Ndaloni dominimin e SHBA-së, fokusohuni në Kinë dhe Indi! Presidenti bjellorus kërkon armëpushim me Ukrainën, Rusia nuk pranon


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Veliaj me Sekretarin e Shtetit gjerman, Niels Annen: Në vjeshtë nis zbatimi i sistemit të transportit publik të shpejtë

Veliaj me Sekretarin e Shtetit gjerman, Niels Annen: Në vjeshtë nis zbatimi i sistemit të transportit publik të shpejtë