Ukraina përkujton masakrën e Buçës

Ukraina përkujton masakrën e Buçës

1680242177_byca.JPG

Ukraina sot përkujton përvjetorin e tërheqjes ruse nga qyteti martir Bucha, ku trupat ruse lanë pas kufomat e civilëve të ekzekutuar në të ftohtë, duke e bërë këtë vendndodhje pranë Kievit simbolin më të shndritshëm të mizorive që i atribuohen ushtrisë së Moskës.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Ndaloni dominimin e SHBA-së, fokusohuni në Kinë dhe Indi! Presidenti bjellorus kërkon armëpushim me Ukrainën, Rusia nuk pranon


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Berisha del blof, ngatërron shqiptarët me tifozët gjermanë

Berisha del blof, ngatërron shqiptarët me tifozët gjermanë