Ukrainë: 443 të vrarë dhe 1295 fëmijë të plagosur që nga fillimi i luftës

Ukrainë: 443 të vrarë dhe 1295 fëmijë të plagosur që nga fillimi i luftës

1670071335_fm.PNG

Numri i fëmijëve ukrainas që janë vrarë që nga fillimi i luftës është rritur në 443 dhe më shumë se 852 janë plagosur, sipas Prokurorisë së Kievit, raportojnë mediat e huaja.

Prokuroria tha se në mëngjesin e 3 dhjetorit, më shumë se 1295 fëmijë u plagosën në Ukrainë si rezultat i agresionit të armatosur nga Federata Ruse.

"Në mëngjesin e 3 dhjetorit, më shumë se 1295 fëmijë u plagosën në Ukrainë si rezultat i agresionit të armatosur nga Federata Ruse. Sipas informacioneve zyrtare nga prokurorët për të mitur, 443 fëmijë u vranë dhe më shumë se 852 u plagosën", tha ai. njohur prokuroria.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Kievi: Është bombarduar klinika e kancerit në Kherson! Moska: S’pranojmë çmimin tavan të naftës


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça