Manchester United eleminon Chelsean nga Fa Cup

pamje gjatë sfidës mes Chelseas dhe Manchester United

Manchester United ka mundur te sigurojë një vend në çerekfinalet e FA Cup, e këtë gjë e arriti duke mposhtur Chelsean me rezultatin e pastër 2-0.

Skuadra e Chelseas pati disa mundësi në pjesën e parë por blutë nuk arritën që të gjenin portën e United në asnjë nga ato raste.

Ander Herrera zhbllokoi rezultatin me një goli fantastik me kokë në minutën e 31' pas një astisi nga Paul Pogba. Pak çaste para se të përfundontë pjesa e parë do të ishte francezi Pogba i cili do ti jepte goditjen e dytë Chelseas. Ai arriti ta mposhtë nga afërsia me kokë portierin Kepa Arrizabalaga.

Blutë patën raste që të shënonin në pjesën e dytë po nuk ia arritën. Humbja ndaj Manchester United i eleminoi ata ngaFA cup. Duket sikur Chelsea po kalon një periudhë të vështirë pasi ata u mposhtë pak ditë më parë nga skudara tjetër e Manchesterit me rezultatin e thellë 7-0.