‘Ura që do lidh plazhin e Semanit me Darzezën gati për 4 muaj’, Rama shkëmben batuta me kryeplakun ‘pasionant’ të zonës

FIER- Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm në Fier, për të insepktuar përfundimin e punimeve të Urës së Darzezës.

Gjatë inspektimit Rama u takua edhe me kryeplakun e zonës, me të cilin shkëmbeu edhe batuta.

“Ky është kryeplak pasionant”, i tha kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi.

“Krye je, por plak ende”, tha Rama.

Ura e Darzezës ka përfunduar me të gjithë parametrat e nevojshëm, ndërkohë po vijon puna për ndërtimin e Urës së Semanit, që do të jetë gati në më pak se 4 muaj, e cila lidh plazhin e Semanit me Darzezën duke i dhënë akses turistëve për ti frekuentuar të dyja zonat turistike njëkohësisht.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Petro: 21/05/2022 14:02

  Sa mire tani do mund t shkojm ne Fier dhe ti aksesojm te dyja plazhet ne pak minuta

  Përgjigju
 • Agim: 21/05/2022 13:43

  Esht sezon turizmi dhe mendoj qe sa me shpejt te ndertohet aq me mire esht

  Përgjigju
 • Baftjar: 21/05/2022 13:17

  Ur e rendesishme kjo, investim shum i mir se tashme fal ksaj ure te gjith kan mundesi turistet te levizin me lirshem dhe te vizitojn dy plazhet njekohesisht

  Përgjigju
 • Grisela: 21/05/2022 12:20

  Nje investim qe do ti mundesoje turisteve te vizitojne te dyja vendet turistike pa patur nevoje qe te bejne rruge te gjate

  Përgjigju
 • Demir: 21/05/2022 12:18

  Infrastruktura ne keto zona eshte permiresuar ndjeshem dhe i jep siguri turisteve per ti frekuentuar keto plazhe. Nje investim i miremenduar qe do i sjelle Fierit nje zhvillim te turizmit

  Përgjigju
 • Ervin: 21/05/2022 12:11

  Ura e re do i jape nje zhvillim turistik plazhit te semanit dhe darzezes qe jan fantastike po deri me tani nuk kane pasur infrastrukturen e duhur.

  Përgjigju
 • Papi: 21/05/2022 12:11

  Ndertimi i kesaj ure do sjelli nje lehtesim te madh te kalimit te automjeteve investim shum i nevojshem

  Përgjigju
 • Luli: 21/05/2022 12:10

  Ura te cilat do te lidhin dy plazhe dhe do te terheqin shume turist

  Përgjigju
 • Olti: 21/05/2022 12:08

  Kjo ure do lidhe keto dy plazhe qe jane shume te bukur dhe do kene mjaft turiste tani. Qenka bere ne parametra te duhura per te mos u shembur me .

  Përgjigju
 • Altea: 21/05/2022 12:05

  Ndertimi i ures Ben lehtesimin e kalimit te automjeteve super investim i duhur

  Përgjigju
 • Gani: 21/05/2022 12:04

  Turizmi eshte nje nder sektoret qe mban peshen me te madhe te zhvillimit ekonomik dhe me vjen mire qe po i jepni vemendjen e duhur ketij sektori duke bere investimet e duhura per ta bere vendet akoma me te bukura e me te zhvilluara nga turistet????

  Përgjigju
 • genci: 21/05/2022 11:39

  sic eshte shprehja me nje gur vret dy zogj ne rastin konkret te gjithe do te kene mundesine te vizitojne dy vende te cilat me ane te ketij investimi do jene me te aksesueshme dhe reduktim kohe

  Përgjigju
 • genti: 21/05/2022 11:37

  ky projekt pritet te shtrihet edhe me tej ...gje kjo e cila do te ndikoje teper pozitivisht qe qyteti te kete nje dimension akoma me te gjere per sa i perket turizmit dhe jo vetem

  Përgjigju
 • poni: 21/05/2022 11:21

  rama me te vertet ka nje karakter shume dinjitoz dhe te pershtatcem per shqiperin

  Përgjigju
 • Klea: 21/05/2022 11:17

  Super projekt nga ana juaj! Me behet qefi ts shoh sesa po investoni per vendin tone dhe sa po zhvillohet turizmi ne kete vend

  Përgjigju
 • Jorgo: 21/05/2022 11:17

  Ndertimi i kesaj ure do te mundesoje lehtesimin e kalimit te automjeteve dhe do te jete nje plus per plazhin e semanit ku shum turiste ose qytetare do jene kurioze te kalolojne pushimet ne kete plazh gje e cila do te sjelle zhvillimin e turizmit

  Përgjigju
 • goni: 21/05/2022 11:15

  Respetke per punen qe ke bo me uren se me verte ishte shum e nevojshme ta them seriozisht

  Përgjigju
 • jari: 21/05/2022 11:15

  I ka te vetat keto batutat , je kampion zoti rama respekte

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, Moska: Dhuna në Kosovë është përgjegjësi e Kurtit

Vrasja e policit në veri, Moska: Dhuna në Kosovë është përgjegjësi e Kurtit