Urdhri i arrestit për Putinin, kundërpërgjigjet Rusia, hap një çështje penale kundër Gjykatës së Hagës

Urdhri i arrestit për Putinin, kundërpërgjigjet Rusia, hap një çështje penale kundër Gjykatës së Hagës

1679313344_homebanner.jpg

Pas urdhër arrestit të lëshuar nga Gjykata Ndërkombëtare Penale ka ardhur kundërpërgjigja e Rusisë.

Rusia ka nisur një çështje penale kundër prokurorit dhe gjyqtarëve të Gjykatës Ndërkombëtare Penale, pas lëshimit të urdhrave të arrestit për presidentin rus Vladimir Putin dhe  Maria Lvova-Belova , komisionerja e fëmijëve të qeverisë ruse.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Xi Jinping përfundon pas 4 orësh bisedimet me Putin në Moskë! Presidenti rus: Ne e shikojmë me interes propozimin e Pekinit për zgjidhjen e krizës


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

Ndiheni pa fat në dashuri? Ndoshta këto 7 gabime po ju pengojnë të gjeni shpirtin binjak

Ndiheni pa fat në dashuri? Ndoshta këto 7 gabime po ju pengojnë të gjeni shpirtin binjak