Urinoi tek dera e Kryeministrisë, e pëson keq protestuesi i opozitës (VIDEO)

Për herë të 5-të, Partia Demokratike është gjobitur për vandalizim të qytetit gjatë protestave të saj. Ka qenë vetë kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ai i cili ka bërë publik edhe gjobën në vlerën 20 mijë lekë (të rinj) të vendosur nga Policia Bashkiake për PD, pasi protestuesit e saj kanë urinuar në derën e godinës së Këshillit të Ministrave, që është ndërtuar që në vitin 1939 dhe është pjesë e aksit monumental të Tiranës.

“PD gjobitet për të 5-ën herë për organizime të urinimit publik! Si dhe më parë, paratë do t'i merren direkt nga llogaria! Imagjino ç'alternativë qeverisëse është një parti që i shpëton në brekë! Hipokrizia e "Mbro Teatrin" duket qartë tek ndërtesa e Gherardo Bosios”, shkruan Veliaj.

Ky objekt ku anëtarët e PD kanë urinuar u projektua më 1939-ën nga arkitekti italian Gherardo Bosio dhe në fillim mbajti emrin ‘Pallati i Mëkëmbësisë’. Ajo është pjesë e aksit monumental të Tiranës.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

 • Europa: 15/04/2019 14:31

  Veprim shpellaresh,e neveritshme.

  Përgjigju
 • Donela: 15/04/2019 14:17

  Dhe zgerdhihen kafshet me kete veprim tejet te ulet,zgerdhihen tradhtaret me damke te ketij vendi Saliu,Luli,Mona dhe Ilir Meta qe ne menyren me tinzare i ndjek per fatin tone te keq nga posti me i larte qe nuk e meriton aspak.

  Përgjigju
 • !!!: 14/04/2019 17:32

  Kafshë e egër shtëpiake

  Përgjigju
 • USA: 14/04/2019 14:46

  Te krijoni edhe nje tjeter PPP me koncension per shurren.Ai person mire e keq ju tha te befsha shurren ne qeveri dhe qeveritaret.Shurra ndoshta ju ben mire per veshket se hani shume ushqime te importuara.

  Përgjigju
 • toni: 14/04/2019 13:08

  ky eshte deputeti i ardhshem i pd,atje ku shurrosin atje han keta te pd

  Përgjigju
 • dulja: 14/04/2019 12:59

  shko urinoje ne selie e pds more legen jo aty

  Përgjigju
 • Berti: 14/04/2019 12:16

  Skenar femijesh alla Basha -Mona hahahaha sa ordinere qe jane. E ka mbajtur shurren dy ore qe ta bente tek dera e kryeministrise hahaha me siguri do jete ndonje aktor teatri ose vete PD-isti pijanec Neritan Licaj. Aktori i leshit hahaha

  Përgjigju
 • tori: 14/04/2019 10:25

  Ju turperon ju te Rilindjes,ju turperon ju te policis,ju turperon ju shqiptar.Ne ngrihemi ne kembe ta gjejme kete vagabond,per te miren e kombit,te vendosim ne vend nderin e dinjitetin e kombit,nderin e dinjitetin e shtetit shqiptar.O sot e kurr atedheu ju therret per ndihme,ai asht shkel me kambe,ai asht turperu nga ai vagabond e vagabondat e tjere kapucon qe perfaqesojne PD.E neqoftese nuk e gjeni ne asnje mendyr nuk jemi te afte e nuk mund te perfshihemi ne Europe.Ku jane portalet antishtet,pse heshtin?Ku jane gazetaret me plot kuptimin e fjales vagabond qe sulmojne policin e cila,per mendimin tim nuk reagoj ashtu sic duhet ne mesin e te cilave ben pjese ganda e gazetareve antqeveri(anti Rame)Shkullaku,Marku,Fevziu I degjeneruari si njeri Zhej e Leli e pa dyshim "artistin e madhe" kaps N.Licaj qe doli ne demostrat per te mprojtur dinjitetin e demostruesve qe poshtruan Shqiperin.Shqiperia do bahet por ju do mbeteni qeliza kancerogjene ne trupin e Shqiperis qe aq shume u gezuat qe e poshtruat.Turp faqezinj,lum I intelektualizmit shqiptar

  Përgjigju
  • Bekim: 14/04/2019 12:09

   Ok, tani qe zbraze mllefin kthehu ne shpelle

 • Aaaaaa: 14/04/2019 10:10

  E paguaj edhe une gjoben dy fish vetem ti fus nje te dhjer tek dera

  Përgjigju
  • Aaaaaa: 14/04/2019 13:34

   Emrin e ke vendos te bukur SENATOR po jam i sigurt qe je roje..ku e ke shtepin ta bej edhe ty ne trapez nje top me hallv. Haje se je mesu me honger hallv.

  • Senator: 14/04/2019 11:42

   Nuk po te njoh se kush je dhe si dukesh ,por nga shkrimi duhet te jesh ndonje nga kafshat me brira te gjata..por ato lek qe ke kurse ndoshta ta siguron Bashaji trurin e vogel se per te madhin veshtire qe ke lek..

  • Ilir: 14/04/2019 11:36

   Jam dakord me ju. Kot ska thene- Shqiperi te kam dhjere si nuk te kuptova njehere. Keta e a kane dhjere shqiperine anembane dhe ju erdhi turp pse i pshuri njeri. Kjo eshte simbolike nuk ka te beje me ate te kshillit bashkiak.

 • Mala: 14/04/2019 09:50

  Ky primitivizem primitev eshte skajshmerisht joedukate kombetare,Ky peron me siguri ka nje idenitet ADN te perzier.Kjo duhet denuar edhe nga organizatori Meta,Basha,Kryemadhja,mediu,Shehi e barazanet rreth tyre,Plok belba,dhe Bardhi pa identitet personal e politik.

  Përgjigju
  • Luli: 14/04/2019 14:10

   Eshte urdher nga mona e luli.

  • Like: 14/04/2019 12:58

   Shqiperise i hani m. Fashistat e qelber×

Lajmi i fundit

John

Denaj në fasonerinë në Berat: 450 të punësuar, dy garancitë sovrane e transformuan në biznes prodhues