A i trembet Kaubojsi koronës?/ Rrëfehet ish-deputeti: Ushqimi na është kthyer në hobi, një më dy e tek frigoriferi

1585190733_Screenshot18.jpg

“Frigoriferi është kthyer në hobin e radhës”, kështu shprehet plotë humor ish-deputeti Eduard Ndocaj teksa rrëfen se si po i kalon ditët e tij të izolimit në shtëpi. Veç frigoriferit, Ndocaj shprehet se ka filluar të mësojë edhe lojra me letra e shah për të kaluar kështu ditën dhe shmangur mërzinë nga mbyllja hermetike brenda 4 mureve të shtëpisë.

“Po mundohemi të ruajmë atë ritmin që t’mos mbetemi totalisht të ndaluar. Çohemi në mëngjes, një kafe, pak gjimnastikë…

Ushqimi tashmë është kthyer në një hobi. Një e dy tek frigoriferi se duke ndenjur gjithë ditën në shtëpi i kalojmë disa herë aty afër. Kemi filluar të mësojmë disa lojra. Luajmë shah, luajmë letra gjatë ditës. Të mbyllur hermetikisht me pak fjalë sepse është kthyer në një shtet-rrethim edhe këtu në Itali. Gjoba të mëdha dhe mund të rrezikosh edhe ndonjë ndjekje penale”, rrëfen ish deputeti.

Ish-deputeti shprehet se në një situatë të tillë është e rëndësishme të ruhesh pasi nuk mund të bëjmë trimëri me sëmundjen.

“Frika është pjesë e njeriut, nuk është se mund të bëjmë trimëri me sëmundjen. Të ruhemi dhe të bëjmë kujdes është pika kyçe sepse nuk është problem se tip o dëmton veten, por frika më e madhe është e familjes e fëmijëve, e njerëzve që do. Kjo është frika më e madhe”, ka thënë Ndocaj.


Lajmi kryesor:

Masat e qeverisë, Arben Malaj në 'Repolitix': Duhet njohur situata, 3 kolona që një program rimëkëmbje të funksionojë


  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ U vra me një plumb në kokë, si ndodhi ekzekutimi i 71-vjeçarit