Ushtria ndërhyn për pastrimin e mbetjeve në bregdet, Rama nga Durrësi: Këtë vit presim një numër të madh turistësh

Nga Durrës, kreu i qeverisë Edi Rama, ka paralajmëruar bashkitë që kanë bregdet se këtë vit do të përballen me numrin më të madh të turistëve. Sipas Ramës, si rrjedhojë, do të ketë të ardhura më të mëdha, por do të ketë edhe më shumë mbetje.

Kryeministri Rama tha se ushtria ka ndërhyrë në këtë fazë të fundit për të pastruar mbetjet që janë krijuar nga prishja e ndërtimeve pa leje në bregdet dhe pas kësaj faze, duhet të jenë qytetarët ata që duhet ta mbajnë bregdetin e pastër.

‘Do jetë sezoni më i pastër edhe për shkak të punës së jashtëzkonshme që është bërë përditë, por edhe për shkak të instrumentit financiar që është vendosur për ti ardhur në ndihmë bashkive bregdetare që po jetojnë një sezon shumëfishimi të popullsisë. Nëse nga njëra anë ne dhe bashkitë jemi për të pastruar, të tjerët duhet të jenë për të mos ndotur. Ky është elementi i parë i abetares së patriotizmit, të mos ndotim shtëpinë tonë të përbashkët.’- u shpreh Rama.


Lajmi kryesor:

Në Panairin e Punës dhe Aftësive në Durrës ofrohen 1500 vende të lira pune, Rama: Paga mesatare është rritur me 8%! Në emigracion keni paga të larta, por edhe shpenzime


M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në vend, Meta: Thirrje institucioneve të marrin masa