POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vdes reperi Mac Miller 26 vjeç nga mbidoza në Kaliforni

Reperi Mac Miller

Reperi Mac Miller 26 vjeç, ka vdekur të premten për një mbidozë të dyshuar.

Ylli rap u gjet në shtëpinë e tij në San Fernando Valley, Kalifornia, rreth mesditës e së premtes dhe u shpall i vdekur në vendngjarje.

Bëhet e ditur se autoritetet u alarmuan nga një mik mashkull, i cili vendosi një telefonatë 911 nga shtëpia e Mac. Audio dispatch emergjente zbulon se më parë ishin thirrur për një pacient në arrest kardiak.

Rapperi "My Favorite Part", ka lindur në Pitsburg dhe filloi së pari në sytë e publikut në vitin 2010, kur ai lëshoi ​​KIDS-in e tij të katërt mixtape kur ishte 18 vjeç, i cili përmbante "Nikes on My Feet" dhe "Best Day Ever". Një vit më pas, albumi i tij i parë në studio Blue Side Park debutoi në numrin 1 në Billboard Hot 200.

Milleri, i cili ka luftuar me drogë gjatë gjithë jetës së tij dhe me të dashurën e tij prej dy vjetësh, Ariana Grande, janë ndarë në maj.

Pas ndarjes së tyre, Ariana e bëri të qartë ... abuzimi i substancave të tij kishte qenë një ndërprerës i marrëveshjes në marrëdhënien e tyre dyvjeçare.

a.de.
Komento