Veliaj fiton gjyqin, Gjykata e Tiranës dënon për shpifje Nënkryetarin e Rithemelimit, Luçiano Boçi! E detyron të bëjë përgënjeshtrim

Veliaj fiton gjyqin, Gjykata e Tiranës dënon për shpifje Nënkryetarin e Rithemelimit, Luçiano Boçi! E detyron të bëjë përgënjeshtrim

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj

Gjykata e Tiranës ka dënuar për shpifje Nënkryetarin e Rithemelimit, Luçiano Boçi. Pas gjyqeve të fituara me Albana Vokshin dhe Jorida Tabakun, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka fituar një tjetër gjyq për shpifje ndaj përfaqësuesve të Partisë Demokratike, kësaj here ndaj nënkryetarit të fraksionit të PD-së që drejtohet nga Sali Berisha.

Sipas vendimit të gjykatës, Luçiano Boçi dënohet me 1 milion lekë për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës. Gjithashtu, gjykata e detyron Boçin që të përgënjeshtrojë deklaratën e bërë prej tij në selinë e PD, të cilën e ka vlerësuar si shpifje. Vendimi u mor paraditen e sotme, pas deklaratave të Boçit në lidhje me shkollat e reja të ndërtuara pas tërmetit.

Më herët, Veliaj ka deklaruar se me lekët e fituara nga gjyqet për shpifjet e hedhura nga opozita, ka krijuar një fond për blerjen e kompjuterëve për shkollat e Tiranës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lexues: 01/03/2024 10:18

  Qe mbas luftes dihet,vetem keto fitojn Qeveria ka rene. Shteti s'funksionon.

  Përgjigju
 • Parti pa koke: 29/02/2024 20:27

  Parti pa koke e pa kembe

  Përgjigju
 • Andi: 29/02/2024 13:14

  Partia e PD,një parti rrumpalle

  Përgjigju
 • @ ame rika 5445: 29/02/2024 11:47

  Pervec zhaegonit te sharjeve e Ofendimet BANALE ky eshte " MORALI , KARAKTERI e LEITMOTIVI " P.D.

  Përgjigju
  • nesti: 01/03/2024 22:39

   ato ju takojn juve

 • Carlo: 28/02/2024 23:57

  Po e vërtetë,siç thotë Parashkruesja:..prandaj edhe Lali Eri me Mbretin e tij Lakuriq kanë gjetur Shesh e po e bëjnë Përshesh...Kulla e Beton...,edhe te Liqeni Historik i Tiranës po bëjnë Kulla pafund...!Lali tall me"neten e bo Dasma në Çekrezë?!

  Përgjigju
 • shpresa: 28/02/2024 19:22

  Nuk perben lajm fitorja e Kryebashkiakut, se politika e PD eshte: akuza, shpifje, … krime. Fatkeqesi qe ne Shqiperine tone u krijua nje PD e tille, qe nuk ka lidhje me aspak me ate qe duhej te ishte( pa udheheqes ish komuniste spi bij komunistash.

  Përgjigju
  • Pashe ago: 29/02/2024 15:54

   Pd.vetem shpifje.

  • Aqif: 29/02/2024 14:35

   Politika e rilindjes komuniste eshte terror ,droge,incenerator fantazma,korrupsion... Sa per gjyqe te Veliut jane nga drejtesia e re alla Aleks Sorros

 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Reshje të dendura shiu dhe erë e fortë në Lezhë/ Ndërpritet energjia elektrike në disa fshatra! Pezullohen lundrimet në Shëngjin

Reshje të dendura shiu dhe erë e fortë në Lezhë/ Ndërpritet energjia elektrike në disa fshatra! Pezullohen lundrimet në Shëngjin