Velipojë/ Sipërmarrësit i ankohet zv.Kryeministres Mesi: Ne investojmë, shteti s’bën asgjë! S’bëhet turizmi me çoban

Velipojë/ Sipërmarrësit i ankohet zv.Kryeministres Mesi: Ne investojmë, shteti s’bën asgjë! S’bëhet turizmi me çoban

Takimi i zhvilluar në Velipojë, mes Senida Mesit dhe sipërmarrësve

Zv/kryeministrja Senida Mesi, ka zhvilluar një takim me sipërmarrësit në Velipojë, ku ka dëgjuar ankesat dhe problemet e tyre. Sipërmarrësit i kanë thënë Mesit se kanë investuar në këtë zonë, por në këmbim, shteti nuk ka kthyer në këmbim, as rrugë, ndriçim apo gjelbërim.

Ne investojmë por shteti nuk po bën asgjë. Kërkojmë rrugë, infrastrukturë, terminal autobuzësh për turistët, ndriçim dhe gjelbërim. Duhet diferencim i bizneseve sipas kategorive të klasit jo si banesat si resorteve. Duhet shkollë turizmi jo të mbahet turizmi me njerëz të paarsimuar. Nuk bëhet turizëm me çoban. Faje ka dhe bashkia, unë jam i majtë por kuptoj që fëmija kur s’ka forcë duhet t’i japë një dorë prindi. Lejet për plazhin publik nuk duhet t’i japë ministria në gjysëm të korrikut dhe t’ja ngopë Bashkisë. Nuk mund të kërkojmë shkollë turizmi kur nuk kemi ujë, drita dhe rrugë.

Sipërmarrësit në takimin me Mesin

Takimi i zhvilluar në Velipojë me sipërmarrësit dhe zv/kryeministren Senida Mesi

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vrano: 04/10/2018 14:23

    Ca jan keta mashtrusa qe keni mbledhur.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Samiti për Ukrainën në Tiranë, Zelensky vjen sot për herë të parë në Shqipëri

Samiti për Ukrainën në Tiranë, Zelensky vjen sot për herë të parë në Shqipëri