Vendi i konstituimit të Këshillit Bashkiak, rrethohet nga të rinjtë e PD me shirit policie

Një grup të rinj, mbështetës të Partisë Demokratike në Shkodër, kanë zgjehdur të protestojnë ndryshe nga të pranishmit e tjerë që thërrasin 'Rama ik'. Ata me anë të një shirit që përdoret për rrethuar vendet ku ndodhin ngjarje, kanë rrethuar Bibliotekën e Univeristetit ku pritet të Konstituohet Këshilli Bashkiak i Shkodrës.

Sipas këtyre të rinjve ky Konstituim është një skenar jo legjitim dhe që përfaqëson një pakicë.


Lajmi kryesor:

Konstituohet Shkodra/ Militantët e PD tensione me policinë, arrestohet kreu i FRPD, Ademi: Jam akoma kryebashkiake (Video)


E.L./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?