Vendimi i qeverisë/ Kush është zv.ministri i ri që u emërua në mbledhjen e ditës së sotme! Ja kë do të zëvendësojë

Vendimi i qeverisë/ Kush është zv.ministri i ri që u emërua në mbledhjen e ditës së sotme! Ja kë do të zëvendësojë

Endrit Molla është shkarkuar ditën e sotme nga posti i zv.ministrit të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë.

Vendimi është marrë sot në mbledhjen e këshillit të ministrave. Ndërkohë në vend të tij është emëruar Ami Kozeli.

 “Ami Kozeli emërohet zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”, thuhet në vendim.

Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, vendimet e datës së sotme janë firmosur nga zv/kryeministrja Belinda Balluku e cila drejton edhe MiE.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Timi: 18/06/2023 07:58

    Do jete me gomar se i pari...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet