Vendimi për Tahirin, n/kryetari i PD Edmond Spaho: Akuzohej për trafik droge u la i lirë, kuksianët protestuan e u mbajtën në burg

Edmond Spaho

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho e ka konsideruar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri si qëndrim me dy standarde.

Sipas Spahos për Tahirin që u akuza për trafik droge u hetua në liri dhe u la i lirë, ndërsa kuksianët që luftojnë për bukën e gojës u hetuan në burg dhe u dënuan me burg vetëm se protestuan.

Reagimi i plotë i Spahos:

"Shikoni standartin e drejtesise shqiptare! Saimir Tahiri u akuzua per krijim organizatash kriminale, favorizim te tyre dhe trafik nderkombetar droge. Per keto tre akuza u hetua dhe gjykua ne gjendje te lire, pa bere asnje dite burg. Keta fakiret nga Kukesi, qe luftojne nga mengjesi ne darke per buken e gojes, per vete dhe familjaret e tyre, u hetuan ne burg dhe u denuan me burg vetem sepse protestuan kunder komcesionit korruptiv te Edi Rames ne rrugen e Kombit.

Ketyre te varferve, qe nuk kane lidhje me pushtetin e Edi Rames, por e demaskojne ate me protesta, prokuroria ua sajon provat. Per Tahirin edhe kur provat jane sheshit, ia mbulon ose i zhvlereson, sic beri me udhetimin e te atit dhe te bashkeshortes se tij ne Itali bashke me Habilajt, per te cilet genjente sikur nuk i njihte.

Me drejtesine qe ka standarde te dyfishta ka liri per Tahirin dhe burg per kuksianet protestues, pasi ata nuk posedojne fakte per vellane e Shefit te Madh dhe drogen e Xibrakes, si Saimir Tahirii.

Kuksianet duhen denuar qe shqiptaret te mesojne se koncensionet e oligarkeve te Rames jane te paprekshme, ndryshe denohen me burg pasi prekja e interesave te oligarkeve eshte si te prekesh Shefin e Madh.

Nuk do te jete e larget dita kur cdo koncension korruptiv dhe kunder interesit publik, si ky i rruges se Kombit, do te anullohen nga qeveria e ardhshme e PD."

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento

Komente

  • tani: 21/09/2019 09:12

    NUK TE VJEN PAK TURP O FAQEZI.KUKESIANET U GJYKUAN E U DENUAN ME BURG SE DOGJEN E SHKATRRUAN GJITHECKA NE PROTESTEN E DHUNESHME TE TYRE E U KONFRONTUAN ME POLICIN.TE LUFTOSH "PER BUKEN E GOJES" NUK DO TE THOTE TE PROTESTOSH DHUNSHEM E TE DJEGESH E TE SHKATERROSH GJITHECKA KE PERPARA.POR TI NUK JE FAJTOR.AJO ESHTE IDEOLOGJIA E PD,MENDYRA E VEPRIMIT SAJ E MBESHTETUR MBI RRENA,MASHTRIME,THASHETHEME,INSKENIME TE TE GJITHA LLOJEVE QE KAN PER BAZE IMPROVIZIME TENDRYSHME ME BAZE "SKENARIN BABALE"

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pogradeci vatër e re, i infektuari në Kolonjë kontakt i rastit të parë