Vendimi/ Ruçi u pret dietat deputetëve para zgjedhjeve

Në një vendim të fundit që mban emrin e Kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi është vendosur që deputetëve tu pritet dieta, dhe pikërisht para nisjes së fushatës zgjedhore.  Sipas vendimit të miratuar nga Gramoz Ruçi, thuhet se deputetët nuk do u paguhen më shpenzimet për karburant, pagesa telefoni dhe bonus qiraje.

Kjo do të jetë e vlefshme nga data 25-mars deri më 25 prill, ku deputetët nuk do të përfitojnë më për shpenzimet e karburantit, dietat brenda vendit dhe qiranë e banesës.

Përjashtim do të bëhet vetëm në rast e gjatë kësaj periudhe Kuvendi do të zhvillojë veprimtari në komisione parlamentare/ seancë plenare thuhet më tej në vendim.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja në Elbasan, Kodheli: E turpshme, nuk mund të bëhet vetëgjyqësi se nuk jemi në komunitet primitiv! Në Tiranë marr më shumë se 10 mijë vota