Vendoret/ Alibeaj: I kemi emrat e kandidatëve për 61 bashki

 

Kreu i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj konfirmoi se i kanë emrat e kandidatëve për 61 bashkitë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit.

"Nuk janë të kryetarit të komanduar të partisë por të strukturave të PD. Ky është një proces, i kanë. Ne po diskutojmë. Aty ku je ulur, ishte Bejko, i deleguari i PD për Gjirokastrën", tha Alibeaj.


Lajmi kryesor:

Alibeaj mbledh grupin dhe Kryesinë, i përgjigjet Berishës: I kemi kandidatët për 61 Bashkitë! Lironi selinë! 3 skenaret si do hyjnë në '14 maj'


A.M./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Macron: Autoritetet e Kosovës mbajnë përgjegjësi për trazirat që janë rritur ndjeshëm

Tensionet në veri, Macron: Autoritetet e Kosovës mbajnë përgjegjësi për trazirat që janë rritur ndjeshëm