VIDEO/ 2 gola për një pikë, Bologna hap fals në shtëpi me Cremonesen

Goli i barazimit nga Bologna

Në stadiumin "Renato Dall'Ara", Bologna dhe Cremonese barazuan 1-1 për javën e 19-të në Serie A. Pjesa e parë mes dy skuadrave u mbyll pa gola, teksa në minutën e 50-të miqtë kaluan në avantazh. Okereke nuk gaboi nga pika e bardhë duke mposhtur Skorupskin, me djemtë e Mottës që shtuan presionin pas këtij rasti. Goli i barazimit do vinte vetëm pesë minuta më vonë (55'), me autogolin e Chiriches. Megjithë tetë minutat shtesë, ndeshja përfundoi 1-1. Me këtë barazim Bologna shkon në kuotë e 23 pikëve në vendin e 11-të, teksa Cremonese me 8 pikë mbetet në vendin e fundin të Serie A.

VIDEO/ Inter 'lë nam' në shtëpi, Nedim Bajrami nderon Empolin! Bologna ndan pikët me Cremonesen

Si do jenë ndryshimet në Kodin Zgjedhor që do bëjnë PS-Rithemelimi?

×

Himara 2 ‘kryetarë’ në burg, vendi vakant pas dorëheqjes së Jorgo Goros! Mblidhet sot Këshilli Bashkiak