VIDEO/ 5 minuta në fushë, Armando Broja fiton penallti për Chelsea! United barazon me Casemiro

Armando Broja

Chelsea dhe Manchester United barazuan 1-1 për javën e 13 në Premier League. Protagonist te Blutë rezultoi Armando Broja, me sulmuesin shqiptar që fitoi penalltinë e kthyer në gol nga Jorginho. Në minutën e 84 në zhvillimet e një këndoreje, Broja do tërhiqej nga lojtari mik në zonë. Vetëm pas pesë minutash në fushë (zëvendësoi Sterling në të 79) sulmuesi shqiptar kthehet në protagonist te Chelsea. Në fund, në minutën e 90+4 Casemiro barazoi ndeshjen. Me këtë rezultat, Chelsea me 21 pikë mban vendin e katërt ndërsa me 20 pikë United është një pozitë më poshtë.

Penalltia e fituar nga Broja dhe golat e ndeshjes:

VIDEO/ Liverpool bie në transfertë, Everton fiton me Crystal! Manchester City 'likuidon' Brighton, Broja protagonist në barazimin e Chelsea me United