VIDEO/ 8 gola në Bavari, Bayern Munich fiton mes spektaklit! Dopietë nga një shqiptar

VIDEO/ 8 gola në Bavari, Bayern Munich fiton mes spektaklit! Dopietë nga një shqiptar

Cancelo shënon golin e parë me Bayern

Në "Allianz Arena" Bayern Munich fitoi 5-3 me Augsburgun, për javën e 24-t në Bundesligë. Bavarezët e Nagelsmann e gjetën veten në disavantazhin e një goli që në minutën e tretë. Shqiptari Mërgim Berisha tundi rrjetën e Sommer, teksa më pas nisi "festivali" i golave. Cancelo në të 15, Pavard në minutën e 19 dhe 35 dhe Sane në të 45 e dërguan rezultatin në pjesën e parë 4-1. Edhe 45 minutat e dyta ishin me gola, teksa sërish Mërgim Berisha shkurtoi shifrat për miqtë. Davies shënoi për Bayern (74'), ndërsa në fundin e ndeshjes Cordona (90+3) mbylli duelin në 5-3.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Bayern shënon 5 gola dhe merr kreun e Bundesligës, Leipzig bën detyrën! Ngec Dortmundi


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Saimir Tahiri paraqitet në SPAK

Saimir Tahiri paraqitet në SPAK