VIDEO/ Ajax është për turp, Feyenoord e mposht 6-0 në 'Klasiken' e Holandës

Feyenoord "asfalton" 6-0 Ajaxin në 'Klasike' për raundin e 29-të të elitës së futbollit holandez. Miqtë nga Amsterdami ishin për "faqe të zezë" duke mos pasur asnjë rast të rrezikshëm, për të mos goditur asnjëherë portën në mënyrë serioze.

Në kolonën e statistikave vërehet se Ajax ka vetëm një goditje këndi, gjëja më e mirë që djemtë e van 't Schip mundën të bënin gjatë 90 minutave. Në "De Kuip" të Rotterdamit vendasit shënuan tre herë në pjesën e parë me Paixao, Minteh dhe Hancko.

Sërish vendasit dominuan në pjesën e dytë, me Minteh dhe Paixao që shënuan sërish, teksa Timber vendosi emrin në listën e shënuesve. Kështu, Feyenoord turpëron Ajaxin dhe e lë në vendin e gjashtë me 45 pikë.

Për vete, Feyenoord mban pozitën e dytë me 69 pikë, nëntë më pak se kryesuesit e PSV-së.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022