VIDEO/ Armando Broja 21 minuta në fushë, Newcastle 'shkërmoq' 4-1 Chelsean

Sterling dhe Broja

Në "Shën James Park", Newcastle fitoi 4-1 me Chelsean duke turpëruar Blutë e Londrës. Në fushë 21 minuta në pjesën e dytë mori edhe Armando Broja që nuk la gjurmë në këtë duel, me vendasit që kishin vendosur gjithçka. Pjesa e parë u mbyll 1-1, me Isak që kaloi në avantazh Newcastle, ndërsa vendosi ekuilibrat Sterling në të 23 minutë.

Kur u duk se pjesa e dytë do ishte e luftuar, Lascelles dhe Joelington shënuan dy gola të shpejtë në minutat 60-të dhe 61 për vendasit, duke hedhur "në tapet" Chelsean. Në fund kishte vend edhe për golin e Gordon, me Newcastle që fiton 4-1 kundër Chelsea dhe merr vendin e gjashtë me 23 pikë. Skuadra e Pochettinos me vetëm 16 pikë mban pozitën e 10-të në klasifikim.

GOLAT/ Arsenalit i mjafton Havertz, 'Topçinjtë' në krye të Premier League! City dhe Liverpool ndajnë pikët, Chelsea turpërohet nga Newcastle

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?