VIDEO/ Armando Broja lë pas gripin, bashkohet me Fulhamin në stërvitje

VIDEO/ Armando Broja lë pas gripin, bashkohet me Fulhamin në stërvitje

Armando Broja

Armando Broja ka lënë pas gjendjen gripale dhe është bashkuar në stërvitje me ekipin e Fulham. Në përgatitjet e ndeshjes kundër Manchester United e cila luhet në "Old Trafford" gjatë fundjavës, pjesë e tyre ishte edhe sulmuesi i Kombëtares.

22-vjeçari shihet në formë të mirë dhe është aktivizuar në të gjithë seancën stërvitore me grupin. Kështu Broja ka lënë pas gripin dhe është gati për trajnerin Marcos Silva.

Fundjavën që shkoi, Broja nuk ishte pjesë e Fulham pasi vuante një gjendje gripale dhe e ndoqi humbjen 1-2 kundër Aston Villas nga shtëpia. Tanimë Broja pritet të marrë minuta në fushë dhe të fitojë formën e duhur për të qenë gati për Kombëtaren në Euro 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit