VIDEO/ Armando Broja luan 73 minuta, Newcastle fiton me Chelsea dhe pretendon kreun e Premier League

Armando Broja

Në "St. James Park" Newcastle befasoi Chelsean duke fituar 1-0. Goli i Willock në në minutën e 67 vendosi ndeshjen. Pesë fitore radhazi për "Qymyrzinjtë", që pozicionohen në vendin e tretë të Premier League pas javës së 16-të. Supergol nga vendasit, që tanimë janë një realitet në futbollin anglez. Në këtë sfidë për Chelsea luajti titullar Armando Broja, duke qenë për 73 minutë në fushë pa mundur të gjejë rrugën e rrjetës. Blutë e Potter me 21 pikë mbajnë vendin e tetë.

VIDEO/ Arsenal fiton në transfertë dhe shkëputet në renditje! Manchester City merr humbjen e dytë në Premier League, Tottenham spektakël mes 7 golash! Humbje për Chelsea