VIDEO/ Arsenali fiton 1-0 me Man. City-n, Martinelli vjen nga stoli për golin! 'Qytetarët' dy humbje radhazi, buzëqesh Tottenham

Festa e Martinellit

Arsenali mundi 1-0 Manchester City-n për javën e tetë në Premier League. Martinelli u fut në fillim të pjesës së dytë në fushë, për të shënuar golin me vlerën e tri pikëve në minutën e 86-të të ndeshjes. Pas asistit të Havertz, sulmuesi brazilian u ndihmua edhe nga devijimi i mbrojtjes mike. Kështu, City pëson humbjen e dytë radhazi, duke mbajtur vendin e tretë me 18 pikë. Arsenali shkon në kuotën e 20 pikëve për vendin e dytë, teksa në krye qëndon Tottenham po me 20 pikë, por me golavarazh më të mirë.

GOLAT/ Arsenali i shkakton humbjen e dytë radhazi Man. City-t, Brighton shtang Liverpool-in mes 4 golave në Premier League

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?