VIDEO/ Atalanta tregon shpirt gare, barazim mes 4 golash në Spezia

Festa e Spezia

Spezia dhe Atalanta barazuan 2-2 për javën e 16-të në Serie A. Në stadiumin "Alberto Picco" në La Spezia, vendasit nuk mundën të mbanin avantazhin e dyfishtë të pjesës së parë. Ndeshja nisi mirë për Spezian, që shënuan me Gyasi në minutën e tetë dhe Nzola në minutën e 31. Pjesa e dytë ishte me tjetër ritëm për bergamaskët, që shënuan dy gola. Hojlund në minutën e 77 dhe Pasalic në 90+3' barazuan duelin. Atalanta me këto tri pikë mban vendin e 7 me 28 pikë, teksa Spezia qëndron në vendin e 17-të me 14 pikë.

VIDEO/ Interi fiton me Napolin dhe rihap Serie A, Milan dhe Sampdoria e nisin mbarë 2023! Roma bën detyrën, Juventus tri pikë në 'frymën e fundit'

A duhet të lejohet mjeku të punojë njëkohësisht në spital publik e privat?