VIDEO/ Atletico Madrid rikthehet te fitorja, mposht 2-1 Betisin dhe 'shtrëngon' zonën Champions

Alvaro Morata në aksion

Në "Metropoliano", Atletico Madrid fitoi 2-1 me Real Betis duke u kthyer te tri pikët. Tanimë të besuarit e Simeones ndodhen në vendin e katërt dhe duket se kanë konsoliduar pozitat Champions. Golat për Atleticon u shënuan në pjesën e parë. Autogoli i Silvas i dha epërsinë vendasve, teksa Morata shënoi golin e dytë, me sulmuesin që më herët humbi edhe penallti. Paçka se Carvalho shkurtoi shifrat në pjesën e dytë, Betis doli pa pikë nga kryeqyteti spanjoll.

GOLAT/ Bilbao dhe Barcelona barazim pa gola, Atletico Madrid bën detyrën! Mallorca mposht 1-0 Gironan