VIDEO/ Bayern Munich humbet kreun dhe bëhet për 'Aspirina', Leverkusen përmbys bavarezët

VIDEO/ Bayern Munich humbet kreun dhe bëhet për 'Aspirina', Leverkusen përmbys bavarezët

Festa e Bayer Leverkusen

Bundesliga gjermane e futbollit mbylli javën e 25-të. Këtë të diel, Bayer Leverkusen mundi 2-1 Bayern Munich, me bavarezët që veç tri pikëve humbën edhe vendin e parë në klasifikim, duke ia lënë Dortmundit.

Dueli në "BayArena" u hap në minutën e 22 nga Kimmich për Bayern Munich. Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e miqve, teksa në pjesën e dytë ishte Palacios që me dy penallti në minutat 55 dhe 73 përmbysi ndeshjen për djemtë e Xabi Alonsos.

Djemtë e Nagelsmann shohin veten në vendin e dytë, duke lënë Dortmundin në krye. "Aspirinat" e Bayer Leverkusen shkojnë në vendin e tetë me 37 pikë.

Në sfidat e tjera të ditës, Union Berlin mundi 2-0 Eintracht Frankfurtin, teksa Mainz dhe Freiburg barazuan 1-1.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut