VIDEO/ 'Bëmë baba të të ngjaj', Del Piero Jr. shënon supergol nga distanca

VIDEO/ 'Bëmë baba të të ngjaj', Del Piero Jr. shënon supergol nga distanca

Goli i Tobias Del Piero

Gol nga distanca që të kujton periudhën e artë të të atit me Juventusin dhe Italinë. Djali i legjendës së futbollit Alessandro Del Piero, Tobias ka shënuar një supergol me moshat e Getafes në Spanjë.

Djaloshi është pjesë e kryeqytetasve të Spanjës dhe me një të majtë ka bërë që topi të përfundojë në rrjetë, duke shtangur portierin kundërshtar dhe merituar duartrokitjet e të pranishmëve.

Video ka bërë xhiron e kanaleve të komunikimit, duke u shpërndarë edhe nga Alex Del Piero. Mesa duket shprehja "bëmë baba të të ngjaj" merr kuptim në këtë rast.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sekretari i Ministrisë së Mbrojtjes të Serbisë: Largimi i Policisë së Kosovës i hap rrugë largimit të ushtrisë serbe nga kufiri

Sekretari i Ministrisë së Mbrojtjes të Serbisë: Largimi i Policisë së Kosovës i hap rrugë largimit të ushtrisë serbe nga kufiri