VIDEO/ Cristiano e ka 'ves' golin, Ronaldo shënon dhe dërgon ekipin në çerekfinalet e Champions League

VIDEO/ Cristiano e ka 'ves' golin, Ronaldo shënon dhe dërgon ekipin në çerekfinalet e Champions League

Cristiano Ronaldo pas golit

Cristiano Ronaldo nuk ndalet së shënuari edhe pse në moshën 39-vjeçare. Sulmuesi ndihmoi Al Nassr të kualifikohej në çerekfinalet e Champions League për zonën e Azisë.

Al Nassr fitoi 2-0 kundër Al Feiha dhe me rezultatin total 3-0 të dy ndeshjeve kalon më tej. Në përballjen e Ryadit ishte Otavio që shënoi pas vetëm 17 minutave lojë, ndërsa Ronaldo "vulosi" ndeshjen në minutën e 86 edhe pas një gabimi të portierit.

Në 28 ndeshjet e këtij sezoni, Ronaldo ka shënuar 27 herë dhe ka asistuar 11 herë, duke bërë që sezoni i 23-të si profesionist të flasë sërish për të, edhe pse në një kampionat dukshëm me nivel më të ulët se Evropa.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve