VIDEO/ Cristiano Ronaldo gol 'të çmendur' për fitoren, sulmuesi preket nga gjesti i fansave

VIDEO/ Cristiano Ronaldo gol 'të çmendur' për fitoren, sulmuesi preket nga gjesti i fansave

Cristiano Ronaldo

Arabia Saudite - Al Nassr ka fituar 2-1 me përmbysje në kampionat kundër Damac-ut falë një goditje dënimi të jashtëzakonshme të Cristiano Ronaldos. Pas një pjese të parë të mbyllur në disavantazh 1-0, pas golit të N’Kodou në fundin e 45 minutave të para, CR7 me shokë janë kundërpërgjigjur në pjesën e dytë.

Talisca ka barazuar në të 53-ën me një goditje dënimi dhe katër minuta më pas ka qenë Ronaldo që ka përmbysur gjithçka me një goditje fantastike. Me golin e tij, Ronaldo shkon në kuotën e 41 golave në 2023, më shumë se çdo lojtar tjetër.

Duket se Ronaldo ia ka shpërblyer më së miri fansave, që në fillimin e ndeshjes i kishin përgatitur një koreografi gjigante. Ky ishte goli numër 860 në karrierën e pesë herë fituesit të Topit të Artë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)