VIDEO/ Dikush të ndalë Dortmundin, pesë fitore radhazi për vendin e dytë

VIDEO/ Dikush të ndalë Dortmundin, pesë fitore radhazi për vendin e dytë

Fitorja e Dortmund

Në "Weserstadion", Werder Bremen u mposht 0-2 me Borussia Dortmund. Për verdhezinjtë golat u shënuan nga Bynoe-Gittens në minutën e 67 dhe Julian Brandt në minutën e 85 të ndeshjes. Me këtë fitore që është e pesta në radhë, Dortmund me 40 pikë është në vendin e dytë të Bundesligës, tre pikë pas Bayern Munich.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Bayern, Dortmund dhe Leverkusen nuk falin, garë e fortë për kreun e Bundesligës


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich