VIDEO/ Disa nga xhevahirët që 'pushtuan' foltoren e Berishës dhe 'do reformojnë' Partinë Demokratike

Ish-kryeministri Sali Berisha në 'Foltore'

TIRANË- Me shpalljen 'Non Grata', Sali Berisha ka krijuar 'Foltoren' me qëllim për të testuar pushtetin që ka ende në bazë të demokratëve si edhe një mjet për të marrë drejtimin e PD-së, një mburojë përballë SHBA-së.

Megjithatë, kjo Foltore përveç akuzave që ka artikuluar Berisha në drejtim të Bashës, ka pasur edhe disa momente pikante nga demokratët të cilat gazeta TemA i ka përmbledhur në një video ku shkruajnë "Disa nga xhevahirët që pushtuan foltoren e Berishës dhe do reformojnë Partinë Demokratike."

“Në ’91 për demokraci kam bërë 6 muaj burg në Skrapar në rrethimin e Kavajës. Jam Ilir Amedani që në ’98 kam bërë burg në incidentin e Azem Hajdarit dhe ironia e fatit më ka nxjerrë nga burgu pas 2 javësh çuni i Prokop Murrës, Arben Murra. Jam Ilir Amedani i 16 Shkurtit dhe kam ardhur këtu vetëm për Sali Berishën se rezultoj akoma në arrest shtëpie, rast unik në Shqipëri dhe avokatët e partisë mëmë na kanë abandonuar komplet. Prandaj me dy fjalë, Sali Berisha jepi gaz se të parin që merr kallashin ke Ilir Amedanin”, është një nga deklarata e demokratëve në video.

“Presidenti i parë George Ëashinton është 50%. I biri i Marie Balës nga Deçani. A ngjani ju me këtë zoti Berisha pa shikoje pak?,”-është deklarata e një tjetër demokrati që shkaktoi të qeshura në sallë.

B.K./G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?



×

Lajmi i fundit

John

Aksident në Vlorë, makina përplas 10-vjeçarin! Dërgohet në spital