VIDEO/ Duart në kokë për një gol fantastik, Manchester City i falet De Bruyne

VIDEO/ Duart në kokë për një gol fantastik, Manchester City i falet De Bruyne

Momenti i goditjes së dënimit

Premier League nisi me fitoren e Manchester City në transfertë, me djemtë e Guardiolës që fituan 0-1 me Leicester. Në "King Power Stadium" vendosi goli i Kevin De Bruyne në minutën e 49 të ndeshjes. Goditja e dënimit ishte e kalibruar si duhet, me golin që befasoi edhe vetë Guardiolën. "Qytetarët" marrin vendin e parë në klasifikim me 29 pikë, duke pritur ndeshjen e Arsenal.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Manchester City përkohësisht në krye të Premier League, Brighton mund Chelsea! Liverpool e bën dramë në shtëpi


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin