VIDEO/ Dy gola për të ndarë pikët, barazojnë Laçi dhe Vllaznia

VIDEO/ Dy gola për të ndarë pikët, barazojnë Laçi dhe Vllaznia

Festa e Laçit

Superliga shqiptare ka zhvilluar dy nga ndeshjet e javës së tetë. Laçi barazoi 1-1 me Vllazninë.  Vendasit kaluan të parët në avantazh me Adeleke në minutën e 53 të ndeshjes pas një goli të bukur. Do duhej Herald Marku që në të 67 minutë të vendoste ekuilibrat për 1-1. Megjithë ndërrimet e dy trajnerëve, rezultati mbeti i pandryshuar. Pas kësaj jave Vllaznia qëndron me 11 pikë në vendin e pestë, ndërsa Laçi me pesë pikë në vendin e fundit.

Goli i Adeleke:


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Tirana fiton në Ballsh dhe i bën presion Partizanit, 'Demat' ndalen nga Kastrioti! Laçi barazon me Vllazninë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’