VIDEO/ Dy kartona të kuq dhe tre gola, Sevilla e 'bën rrugë' humbjen! Sociedad fiton në transfertë

Kartoni i kuq për Rakitic

Në "Ramon Sanchez Pizjuan" Sevilla humbi 1-2 me Real Sociedad. Në shtëpi skuadra e Sampaolit nuk po gjen dot ritmin këtë sezon, duke marrë humbjen e shtatë të 14 javë. Veç pikëve, trajneri nuk do ketë gati as Rakitic dhe Nianzou pas ndëshkimit me karton të kuq. Dueli do hapej nga Sociedad në minutën e 20 të ndeshjes nga Sorloth, teksa Mendez në të 36 dërgoi shifrat në 0-2. Mir në fundin e pjesës së parë shënoi për të hapur ndeshjen, me pjesën e dytë që nuk prodhoi gola. Sevilla mbetet me 11 pikë në vendin e 17-të, teksa Sociedad me 26 pikë merr vendin e tretë në La Liga.

VIDEO/ Sevilla merr humbjen e 7 në La Liga, Sociedadi i bën 'gjëmën'! Vedat Muriqi shënon golin e 8-të

Tragjedia në Shkodër, a duhet gratë të denoncojnë çdo formë dhune?

×

'A jeni takuar me Shkëlzen Berishën?', Veliaj: Rrugët tona janë ndarë që te oborri i 'Samiut', kur ishim adoleshentë! Ai njeri hodhi një fshat në erë